Badania okulistyczne

diagnostyczne badania okulistyczne

Filtruj wyniki:
Wczytaj więcej wyników

Badania okulistyczne - informacje

Kadra w Centrum Okulistyczne Jaskra Kadra w Centrum Okulistyczne Jaskra
Kompleksowe badanie okulistyczne składa się z kilku badań diagnostycznych, mających na celu dokonanie oceny funkcjonowania układu wzrokowego. Wizyta rozpoczyna się od szczegółowego wywiadu. Badanie obejmuje pomiar ostrości widzenia, komputerową ocenę wady wzroku i pomiar ciśnienia wewnątrz oka, a także ocenę dna oka, określenie pola widzenia oraz badanie w lampie szczelinowej. Badania są bezbolesne i zawsze przeprowadzane przez lekarza okulistę. Czas trwania wizyty jest zróżnicowany, jednak zazwyczaj jest to około 1-1,5 godziny.

Badanie okulistyczne w Polsce

We Wrocławiu, badanie okulistyczne można wykonać w Ośrodku Okulistyki Klinicznej SPEKTRUM, który świadczy usługi pełnopłatne, ale również w ramach refundacji NFZ. O wysokim poziomie usług świadczy m.in. Certyfikat jakości ISO 9001:2008, ale również zajęcie III miejsca w rankingu tygodnika WPROST z 2008 roku dla najlepszych szpitali okulistycznych w Polsce. Dodatkowo, ośrodek został wyróżniony Certyfikatem „Przyjazna Przychodnia” za zapewnienie najwyższych standardów w zakresie obsługi pacjenta, przestrzegania jego praw oraz kompleksowości i jakości świadczonych usług.

W Toruniu badanie okulistyczne można wykonać w Lecznicach Citomed, spełniających wymagania normy PN-EN ISO 9001:2009. Poradnia inwestuje w nowoczesny sprzęt diagnostyczny taki jak urządzenie Tonometr z pachymetrem TX-20P Canon do pomiaru ciśnienia wewnątrzgałkowego i optycznego pomiaru grubości rogówki czy autorefraktometr pediatryczny Plus Optix A-09, umożliwiający wczesną diagnostykę niedowidzenia u niemowląt oraz dzieci w wieku przedszkolnym. Obiekt posiada zaawansowany sprzęt do tomografii optycznej Soct Copernicus, pozwalający na nieinwazyjne obrazowanie siatkówki oka.

W Krakowie badania okulistyczne przeprowadza dr Iwona Szendzielorz, specjalista chorób oczu. Jest absolwentką Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu, a swoje doświadczenie zdobywała w Katedrze i Klinice Okulistyki w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im. Św.Barbary w Sosnowcu, gdzie uzyskała specjalizację II stopnia z zakresu okulistyki, oraz w Klinice Okulistyki Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie. Była także uczestnikiem wielu zjazdów oraz staży krajowych i zagranicznych, jak np. staż chirurgiczny w zakresie chirurgii zaćmy w Clinic Sourdil w Nantes we Francji czy misja humanitarna „Africa Luz” w Nigrze, stolicy Nigru.

W Bydgoszczy badanie okulistyczne przeprowadza dr Bartosz Sikorski, lekarz okulista. Jest on absolwentem wydziału lekarskiego Akademii Medycznej, studiował również na Harvard University oraz Imperial College London. Doktor Sikorski jest członkiem Zespołu Optycznego Bioobrazowania Instytutu Fizyki UMK, American Academy of Ophthalmology (AAO) oraz European Association for Vision and Eye Research (EVER).

W Warzymicach pod Szczecinem badania oczu przeprowadza dr n. med. Krzysztof Barnyk, specjalista chorób oczu. Swoje doświadczenie zdobywał m.in. w Klinice Okulityki Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, ale również poprzez udział w licznych szkoleniach i kursach, jak "Leczenie zaćmy u dzieci", "Nowoczesne chirurgia jaskry" czy "Biometria i USG okulistyczne". Uczestniczył także w wielu kongresach i sympozjach, jak: XXVIII Congress of the European Society of Cataract and Refractive Surgeons w Paryżu.

W Warszawie badania okulistyczne można wykonać w Instytucie Jaskry i Chorób Oka, który w 2009 roku został wyróżniony srebrną statuetkę w ogólnopolskim konkursie „Perły Medycyny” za najwyższy standard świadczonych usług medycznych. Obiekt w swoim wyposażeniu posiada innowacyjną aparaturę do wykonywania badań diagnostycznych, m.in. aparat SL-OCT do nieinwazyjnej gonioskopii, analizator Ocular Response Analyser (ORA) czy cyfrowy tonometr konturowy Pascal. Instytut posiada także najnowszej generacji stereoskopowy aparat USG.

Koszt badania okulistycznego w Kanadzie i w Polsce

Sala operacyjna w Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego Sala operacyjna w Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego
W The MEDCAN Clinic w Toronto, kompleksowe badanie wzroku kosztuje 200$ (ok.745 zł). W Gorzowie Wielkopolskim jego koszt wynosi jedynie 180 zł, a przy okazji można wybrać się do Teatru Juliusza Osterwy, na koncert do Filharmonii Gorzowskiej lub pospacerować po najstarszym w mieście Parku Wiosny Ludów.

Badania okulistyczne - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 20 zł do 340 zł
 • Kraków od 30 zł do 300 zł
 • Łódź od 40 zł do 245 zł
 • Poznań od 35 zł do 245 zł
 • Katowice od 40 zł do 245 zł
 • Gdańsk od 100 zł do 245 zł
 • Rzeszów od 30 zł do 320 zł
 • Lublin od 30 zł do 170 zł
 • Gliwice od 40 zł do 150 zł
 • Wrocław od 123 zł do 245 zł
 • Szczecin od 40 zł do 250 zł
Badania okulistyczne cena »